Írások a következő témában:Védák
:
A Védák India ősi írásai. A Védák szanszkrit kifejezés. Mi a Véda jelentése? Tudás. Különféle korokban újabb és újabb magyarázatai születtek. A védikus irodalom életszerű kommentárjai elengedhetetlen segítséget jelentenek a Védikus tanítás megértésében. Mindez olyan gyakorlati leírás, amely képes megajándékozni az anyagvilágban tévelygő lelket azzal a tudással, aminek segítségével megoldást találhat élete problémáira.
A Védikus irodalom szanszkrit nyelven került lejegyzetelésre. Korábban szájhagyomán útján öröklődött tovább. Fotó: Wikipedia
A Védák könyvei
Amikor a Védák könyvéről beszélünk, akkor alapvetően a következő 4 művet, a négy Védát értjük:
- Rig Véda – Védikus himnuszok gyűjteménye
- Száma Véda – dalok gyűjteménye
- Jadzsur Véda – áldozati formulák
- Atharva Véda – mágikus formulák
Bár összesen klasszikus értelemben 4 Véda van, mégis a Védák kisegítő irodalmát nevezik Ötödik Védának is. Ez az elnevezés valójában nem helytálló és megtévesztő lehet.
Ide sorolják a következő Védikus műveket:
- szamhiták
- áranjakák
- brahmanák
- upanisadok
- Mahábhárata
- Rámájana
A Védikus irodalom lényege
A Védikus tanítások rávilágítanak az emberi élettel járó nehézségek természetére, lerántja a leplet az emberi kicsinyességről. Az egész társadalomhoz szól.
A Védák a hindu vallás legfontosabb szentírási szövegei.Kezdetben a Védákat csak elbeszélték az arra képzett bráhmanáknak, ők megjegyezték, így öröklődött át generációkon keresztül.
A harmadik század vége felé írták le szanszkrit nyelven. Nem emberi elme alkotásai, örök lelki igazságokat foglalnak össze, az isteni tudás megtestesülései.
A Véda hangja is hordozza az Úr Visnut, így át is viheti az emberek szívébe és elméjébe.
A Védikus irodalom mindenki javát szolgálja kortól, nemtől, vallástól és származástól függetlenül. Teljes részletességgel kielemzi a világ történéseit és működését, és elvezeti az olvasót az emberi lélektan legmegdöbbentőbb mélységéig.
Tipp>> Spirituális tanítások és előadások
A Védikus irodalom módszeresen alkalmaz esettanulmányokat is, melyek még inkább segítenek megértetni a bonyodalmakat és a megoldás felé vezető utat. Ugyanazt a kérdést megvizsgálja több oldalról is, más-más korban játszódó történetekben.
„Június végén, július első napjaiban kezdtem megérteni a Védanta-filozófiát, s ez az én negyedik forradalmam…” (Gárdonyi)
A Védák segítik a világ működésének megértését
A Védikus tanítások olvasója megérti a különféle emberi reakciók és törekvések okait. Így tudatosan, folyamatosan fejlődik, s ugyanakkor környezetében történő jelenségeket is megérti, látja az összefüggéseket.
Képessé válik a környezet elfogadására úgy, hogy közben az önfejlesztés folyamatos vágya is megmarad. Mert hiába szeretne az ember fejlődni, ha a környezetét nem látja helyesen, és hiába érti a környezetben végbemenő összefüggéseket, ha önmaga nem kíván felemelkedni, vagy ha nem ismeri valódi kilétét, önvalóját.
A Védák tanítása által inspirált önmegvalósításban a lélek felismeri valódi önmagát. S ha egyszer valaki képes felfogni, hogy a test egy ruha csupán, amely egyszer elszakad, s a lélek tovaszáll, akkor nem eshet többé rabjául a hosszú távon mindenképpen csalódást okozó, anyagi élvezetek csábításának.
A védikus irodalom tökéletes útikönyv az anyagi világban vándorló, valódi, örök boldogságra és igaz tudásra vágyó lélek számára.
Írások a Védák irodalmából
Sok sikert kívánunk a Védák tanulmányozásához! Kérdések esetén írj, vagy látogass el előadásinkra, hogy élőben hallgasd a Védikus tanításokat.